بهترین نوع لمینت دندان

بهترین نوع لمینت دندان

جه اطلاعاتی در مورد بهترین نوع لمینت دندان دارید؟

بهترین نوع لمینت دندان چه ویژگی هایی دارد؟

داشتن دندان هایی زیبا، خوش رنگ و در عین حال طبیعی می تواند امتیاز بسیار موثری در گیرایی چهره ی شما داشته باشد.

لایه های لمینتی بسیار نازک و حساس می باشند بنابراین دندانپزشک زیبایی با ظرافت و دقت عمل بالا، سطح دندان ها را با این لایه ها می پوشاند.

در این مقاله به بیان بهترین نوع لمینت دندان و خصوصیات آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

خصوصیات انواع لمینت دندان

لمینت دندان لایه ای سرامیکی یا کامپوزیتی است که سطح بیرونی دندان ها را می پوشاند. ویژگی انواع لمینت دندان عبارتند از:

  • لمینت سرامیکی

لمینت های سرامیکی چون از جنس شیشه می باشند، شفافیت و جلای زیباتری دارند. این نوع لمینت بعد از قالب گیری دندان ها در لابراتوار ساخته می شوند.

این نوع لمینت دندان به کمک چسب های قوی و با کیفیت روی دندان ها چسبانده می شوند. طول عمر این نوع لمینت به تکنیک اجرایی دندانپزشک بستگی دارد.

هرچقدر دندانپزشک در چسباندن این نوع لمینت، دقت و ظرافت به خرج دهد ماندگاری این نوع لمینت نیز بیشتر خواهد بود و در ایده آل ترین حالت حدود ۱۵ تا ۲۵ سال عمر می کند.

کاربرد لمینت کامپوزیتی

کاربرد لمینت کامپوزیتی

  • لمینت کامپوزیتی

لمینت های کامپوزیتی معمولا ضخامتی حدود ۵٫۰ میلی متر دارند. لمینت های کامپوزیتی در رنگ بندی متنوع می باشند که انتخاب رنگ طبق سلیقه ی فرد و نظر دندانپزشک زیبایی صورت می گیرد.

لمینت های کامپوزیتی سریع تر از لمینت های سرامیکی آماده می شوند و اگر به صورت صحیح روی دندان ها قرار گیرند طول عمری حدود ۵ سال یا بیشتر دارند.

مراحل نصب لمینت دندان

بعد از انتخاب نوع لمینت و تکنیک اجرایی، دندانپزشک دندان های فرد را با استفاده از مواد مخصوص، شستشو می دهد و ضدعفونی می نماید.

در این قسمت می توانید ویدیوی لمینت دندان را مشاهده کنید:

مزایای لمینت دندان

هدف از لمینت دندان روشن کردن و مطلوب ساختن رنگ دندان ها، بستن فاصله های دندانی و این قبیل درمان های زیبایی می باشد.

لمینت دندان ممکن است از طریق تراش مختصر دندان انجام پذیرد و یا نیازی به تراش دادن دندان نباشد. استفاده از هر نوع لمینت دندان در نهایت باعث ایجاد خنده ی زیبا و گیرای فرد می شود. میزان سفید کردن دندان از جمله نکات حائز اهمیت در انتخاب تکنیک زیبایی می باشد.

مشورت با بهترین دندانپزشک زیبایی می تواند در نتیجه ی حاصل از تصمیم گیری شما تاثیر شایانی داشته باشد. بطور مثال دندانپزشک با معاینه ی شرایط دهانی – دندانی و با در نظر گرفتن پارامترهای موثر در زیبایی، می تواند بهترین رنگ لمینت را برای ایجاد جذابیت بیشتر دندان های فرد انتخاب کند.

عوارض لمینت دندان

از عوارض لمینت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پوسیدگی دندان

برخی افراد نیز معتقدند استفاده از روکش های زیبایی دندان می تواند احتمال پوسیدگی دندان ها و در نتیجه ی آبسه ی دندان را افزایش دهد.آیا این باور صحیح می باشد؟

پاسخ به سوال فوق منفی می باشد. زیرا دندانپزشک قبل از چسباندن لمینت، دندان ها را با استفاده از مواد مخصوص، ضدعفونی می کند و سپس لایه های لمینت را روی دندان ها می چسباند. بنابراین با چسبیدن لمینت روی دندان ها و عدم وجود فضای خالی بین دندان و لایه ی لمینتی، جایی برای نفوذ باکتری های پوسیدگی زا باقی نمی ماند.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

  • تغییر رنگ لمینت دندان

گروهی دیگر از افراد نگران تغییر رنگ لمینت دندان می باشند. لمینت دندان نیز مانند دندان های طبیعی، نیازمند رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد. یعنی هرچه فرد نکات بهداشتی مانند: مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و دهان شویه ی مناسب را مد نظر قرار دهد سلامت دندان های خود را تضمین و از ایجاد عوارض نامطلوب دهانی و دندانی جلوگیری بعمل می آورد.

بنابراین با رعایت دقیق نکات مراقبتی و بهداشتی، شاهد هیچگونه تغییری در رنگ لمینت دندان نمی باشیم.

نتیجه گیری

با خواندن این مقاله به ویژگی های منحصر به فرد انواع لمینت دندان پی بردید. انتخاب بهترین نوع لمینت دندان به سلیقه ی فرد و نظر پزشک بستگی دارد. بنابراین توصیه می شود، بعد از انتخاب بهترین دندانپزشک در کرج به او اعتماد کنید تا زیبایی دندان هایتان را دو چندان کنید.

زیرا دندانپزشک با داشتن علم زیبایی، می تواند بهترین تکنیک درمانی را برای تغییر رنگ دندان و اصلاح طرح لبخند را انتخاب کند.

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 9 =