سوالات متداول کامپوزیت ونیر

سوالات متداول کامپوزیت ونیر

  • از کامپوزیت ونیر در چه مواقعی استفاده می شود ؟

از کامپوزیت ونیر جهت بازسازی و پر کردن دندان هایی که تهی شده است استفاده می شود .

  • کامپوزیت ونیر چگونه روی دندان قرار می گیرد ؟

به این شکل قرار می گیرد که دندان هایی که دچار صدمه شده اند به وسیله خمیر کامپوزیت پر می شود و سپس برای این که آن را محکم کنند امواج نور را به آن می تابانند .

  • ونیرهای پرسلن با ونیرهای کامپوزیتی چه تفاوتی با هم دارند ؟

ونیرهای پرسلن ماندگاری و استقامت بیشتری دارند و نسبت به ونیرهای کامپوزیتی محکم تر هستند این مسئله هم به این دلیل است که آن ها از سرامیک تشکیل شده است .

سوالات متداول کامپوزیت ونیر

سوالات متداول کامپوزیت ونیر

  • آیا کامپوزیت دندان دارای رنگ خاصی است ؟

امروزه یکی از مواردی که بسیار طرفدار در حوزه دندانپزشکی پیدا کرده است کامپوزیت ونیر می باشد . کامپوزیت ونیر که از مواد پلاستیکی که هم رنگ دندان می باشد دارای رنگ های گوناگونی است و می توان با مشاوره دندانپزشک مناسب ترین رنگ را بنا بر رنگ پوست انتخاب کرد . چون این مسئله را باید به یاد داشت که رنگ انتخابی برای کامپوزیت می بایستی طبیعی باشد مگر این که شخص تمایل داشته باشد رنگ کامپوزیت را به شکلی انتخاب کند که از دندان های خود بسیار سفید تر باشد .

  • بین کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی کدام یک را بایستی انتخاب کرد؟

دندانپزشک زیبایی بستگی به نوع مشکلات بیمار خود برخی اوقات لمینت و برخی اوقات کامپوزیت را توصیه می کند . اگچه دندان ها نیاز باشد که زیباتر و جذاب تر شوند به عنوان مثال تغییر رنگ یا شکستگی حاد داشته باشند از لمنیت سرامیکی استفاده می کنند اما در برخی مواقع بعضی از مشکلات چندان بزرگ نیستند و جزئی هستند و با کوچک ترین ترمیم می توان با کامپوزیت ونیر این مشکلات را برطرف کرد .

  • برخی از افراد نگران ماندگاری و دوام کامپوزیت ونیر هستند ، دوام آن چه مدت می باشد ؟

کامپوزیت ونیر اگرچه به شکل درستی انجام شود  و موادی که استفاده می شود از جنس مرغوب باشد و البته بیمار مراقبت های لازم را انجام دهد می توان گفت یکی از ماندگارترین روش های زیبایی محسوب می شود . و نیز عمر کامپوزیت ونیر به دلایل های بسیاری همچون جنس دندان – رعایت بهداشت دندان و رفتارهای غذایی بستگی دارد .

ایمپلنت دندانارتودنسی

برچسب گذاری توسط ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =