ماندگاری لمینیت دندان

ماندگاری لمینیت دندان

لمینت دندان یک روش شناخته شده ای می باشد که طرفداران بسیاری مخصوصا در میان جوانان پیدا کرده است با لمینیت دندان می توان سبب سفیدی ، درخشندگی و زیبایی دندان ها شد .

ماندگاری لمینیت دندان

با وجود اینکه لمینت دندان نسبت به سایر روش های اصلاح طرح لبخند شناخته تر می باشد اما افرادی که خواهان انجام این روش هستند تمامی اطلاعات لازم را در رابطه با آن ندارند ، در این مقاله در رابطه با نوع لمینیت و ماندگاری آن توضیحات مختصری داده می شود تا افرادی که خواهان انجام لمینیت دندان هستند، در رابطه با ماندگاری آن اطلاعات لازم را بدست آورند

جنس لمینیت از سرامیک یا کامپوزیت می باشد ، که هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارد ، قبل از لمینت دندان حتما تمامی اطلاعات لازم را از دنداپزشک زیبایی خود دریافت نمایید و از او بخواهید در رابطه با هر یک از این دو نوع لمینیت اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد، لمینیت های سرامیکی پوسته های نازکی هستند که با ظرافت بسیار بالایی از سرامیک ساخته شده اند، این پوسته ها درخشندگی بسیار بالایی دارند ، برای ساخت این نوع از لمینیت نیاز به قالب گیری وساخت آن در لابراتور است . لمینیت های کامپوزیتی دیگر نوع لمینت دندان می باشند که همانند لمینیت های سرامیکی زیبایی و درخشندگی خاصی را در دندان بوجود می آورند با این تفاوت که این نوع از لمینیت ها نیاز به ساخت در لابراتور ندارند و ماندگاری آن ها از لمینیت های سرامیکی کمتر است اما با استفاده از این نوع لمینیت نیاز به تراش دندان نمی باشد .

در رابطه با ماندگاری لمینت دندان باید گفت در هر فرد با توجه به شرایط و نوع لمینیتی که انتخاب می شود لمینیت دندان ماندگاری متفاوتی دارد ، از دیگر عواملی که می تواند در مدت ماندگاری لمینیت دندان تاثیر داشته باشد مراقبت هایی است که توسط خود فرد صورت می ییرد .

مسواک زدن مرتب دندان ها ، استفاده از نخ دندان و ویزیت منظم پزشک از عواملی می باشد که بعد از لمینیت دندان باید به خوبی صورت گیرد تا بتوان نتایج بسیار ایده الی را از لمینیت دندان دریافت کرد .

از عوامل دیگری که می تواند در کاهش طول عمر لمینت دندان تاثیر گذار باشد، مصرف بیش از اندازه نوشیدنی های رنگی و گاز زدن اجسام سفت است .

 

لمینت دندان

کلینیک دندانپزشکی در سعادت آباد

برچسب گذاری توسط , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =